BİZ EŞEK OLDUKÇA???

 Eşekler köydeki semerciden çok şikayetçilermis.Semerci hiç iyi semer yapamıyormuş. 
Eşeklerin sırtları kanlı yaralarla doluymuş. Eşekler toplanıp yeni bir semercinin gelmesi icin dua etmişler. Hikaye bu ya duaları da kabul olmuş ve gerçekten köye yeni bir semerci gelmiş.
Ne var ki bu semerci de eşekleri rahatlatacak semerler yapamıyormuş, yaralar azalacakken artmaya baslamış.  Esekler yine toplanıp, koye yeni bir semerci gelmesi için dua etmişler.
Ve gerçekten mevcut semerci köyden ayrılmış, yerine başka bir semerci gelmiş. Esekler her semerci değişikliğinde olduğu gibi yine çok sevinmişler.Ama çok zaman geçmeden yeni semercinin de çok farklı olmadığını, semerlerin gittikçe daha da kalitesizleştiğini, yaralarinin ise kötüleştiğini görmüşler. Semerci gitmiş, semerci gelmiş.  Her seferinde eşekler yeni semerci gelmesi için dua etmişler. Bu hikaye kaç semerci değişene kadar böyle devam etmiş bilmiyorum. Nihayet bir gün eşekler toplanıp,  eski semerciden kurtulmak için değil de 
eşeklikten kurtulmak için dua etmeye başlamışlar.
  
  

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır.Yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Allah'ı kullanırlar. "Giordano Bruno (..... - 1600)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !